Gwarki 2018 - było super!!!

2018-09-11

kategoria: Informacje

3 dni wspaniałej zabawy, koncerty gwiazd - m.in. Raya Wilsona z Genesis, Sylwii Grzeszczak, Kasi Kowalskiej, O.S.T.R., Natalii Nykiel, Ani Dąbrowskiej, Freli, Sound’n’Grace; barwny gwarkowski pochód z 2 tysiącami uczestników, wystawy, prelekcje, bieg Sedlaczka, zlot foodtrucków, akcja „Stop udarom”, przedstawienia dla najmłodszych i co najważniejsze - fantastyczna tarnogórska publiczność, na którą zawsze możemy liczyć. Gwarki 2018 przeszły już do historii. Zobaczcie fotograficzną relację ze święta miasta. Więcej zdjęć znajdziecie na miejskim profilu FB.

czytaj więcej »

Gwarki 2018: XV Tarnogórski Bieg Sedlaczka

2018-09-11

kategoria: Sport

Bieg Sedlaczka od piętnastu lat towarzyszy świętu naszego miasta. W tym roku na starcie tradycyjnie stanęło kilkuset uczniów tarnogórskich szkół oraz dorośli i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ścigali się w Parku Miejskim na różnych dystansach w kategoriach biegowych oraz nordic – walking.

czytaj więcej »

Zlot Pojazdów Zabytkowych już w sobotę!

2018-09-11

kategoria: Informacje

Już po raz 6 - jak zawsze w trzecią sobotę września, w Tarnowskich Górach odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zapraszamy 15 września na Rynek! Piękne stare pojazdy pojawią się tu między 9.00 a 10.30 rano, a później po rajdzie sprawnościowym wrócą do centrum miasta na godzinę 15.00.

czytaj więcej »

Centrum Elektroniki ze Śrybnym Gwarkiem

2018-09-10

kategoria: Gospodarka

Tegoroczne święto miasta poza wieloma wydarzeniami było też okazją do wręczenia nagrody Śrybnego Gwarka. To wyróżnienie przyznawane na wniosek Izby Przemysłowo - Handlowej tarnogórskim firmom przyczyniającym się do rozwoju gospodarczego oraz promocji miasta. W tym roku nagrodę otrzymało Centrum Elektroniki Arkadiusz Wlazłowski, Rafał Wlazłowski s.j.

czytaj więcej »

GWARKI 2018

2018-09-09

kategoria:

W tym roku Tarnowskie Góry będą bawić się od 7 do 9 września, choć imprezy towarzyszące rozpoczną się już środę 5 września.

czytaj więcej »

Marka Śląskie dla Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

2018-09-07

kategoria: Informacje

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, dzięki któremu województwo śląskie może od roku chwalić się pierwszym wpisem na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, otrzymało prestiżowe wyróżnienie w konkursie "Marka Śląskie. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 1 września, na terenie obiektu widowiskowo-sportowego „Arena Gliwice”, podczas 24. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.

czytaj więcej »

Gwarki 2018 - komunikacja autobusowa w czasie imprezy

2018-09-07

kategoria:

W czasie Gwarków 2018 tj. w dniach 7-9 września obowiązywać będą planowe rozkłady jazdy, przy czym do obsługi najbardziej obciążonych kierunków będą wyznaczone dodatkowe autobusy kursujące zgodnie z poleceniami dyżurującego na dworcu w Tarnowskich Górach dyspozytora. W czasie niedzielnego pochodu wystąpią pewne odstępstwa i objazdy.

czytaj więcej »

Gwarki 2018 - msza śwęta w intencji mieszkańców

2018-09-06

kategoria:

W niedzielę (9 września) o godz. 8.45 zapraszamy do kościoła pw. św. Piotra i Pawła na Gwarkowską Mszę świętą w intencji tarnogórzan w podziękowaniu świętej Barbarze za opiekę nad górnictwem i miastem.

czytaj więcej »

Kolejne złote pary świętowały w magistracie

2018-09-05

kategoria: Informacje

Jedenaście par otrzymało dziś (4.09.) z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha, nadane przez Prezydenta RP, Medale z różą za długoletnie pożycie małżeńskie.

czytaj więcej »

Orkiestry dęte na cześć Józefa Szweda

2018-09-03

kategoria: Kultura

Jak co roku na tydzień przed Gwarkami na tarnogórskim Rynku zaprezentowały się orkiestry dęte. Jedenasty już Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda odbywał się w ostatni weekend (1-3.09.).

czytaj więcej »

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019- zgłaszanie projektów

2018-09-03

kategoria: Informacje

Od 3 do 7 września (czyli od poniedziałku do piątku) można zgłaszać wnioski do przyszłorocznego Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tarnowskie Góry na rok 2019. Pula środków w tym roku wyniesie 750 000 zł, a pieniądze zostaną podzielone na trzy równe części - po 250 000 zł każda.

czytaj więcej »

Odnowiona mogiła rozstrzelanych pod Pniowcem

2018-09-02

kategoria: Informacje

Na cmentarzu parafialnym w Strzybnicy odsłonięto dziś (2.09.) i poświęcono odnowiony zbiorowy grób kilkunastu Polaków, rozstrzelanych przez Niemców we wrześniu 1939 r. w lesie pod Pniowcem. Wcześniej w strzybnickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej odprawiono mszę świętą w ich intencji. - Przy grobie tych, którzy bohatersko poświęcili życie za Ojczyznę pamiętajmy słowa papieża Jana Pawła II, że wolność nie jest dana na zawsze, musimy każdego dnia o nią dbać - mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook