kalendarium:
wrzesień 2019
nd
1
pn
2
wt
3
sr
4
cz
5
pt
6
sb
7
nd
8
pn
9
wt
10
sr
11
cz
12
pt
13
sb
14
nd
15
pn
16
wt
17
sr
18
cz
19
pt
20
sb
21
nd
22
pn
23
wt
24
sr
25
cz
26
pt
27
sb
28
nd
29
pn
30

Organizatorzy wyścigu Tour de Pologne przepraszają tarnogórzan

2018-08-06

kategoria: Informacje

Tegoroczny start Tour de Pologne przez nasze miasto nie wyglądał tak jak byśmy chcieli. Czesław Lang i Lech Piasecki, organizatorzy wyścigu przepraszają tarnogórzan za błąd marshala, który źle pokierował kolarzy. Zapowiadają, że wrócą do nas we wrześniu i razem przejedziemy trasę Tour de Pologne.

czytaj więcej »

75. TOUR DE POLOGNE – NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI - 5 SIERPNIA w TARNOWSKICH GÓRACH!

2018-08-05

kategoria: Sport

5 sierpnia w Tarnowskich Górach po raz czwarty już zagości największy polski wyścig kolarski - 75.Tour de Pologne UCI World Tour. Przygotowaliśmy w tym dniu, jak co roku, szereg atrakcji. Będzie Masa Rowerowa śladami TdP, Tour de Park dla dzieciaków oraz występy na zlokalizowanej na Rynku scenie. Poczytajcie też o całym tegorocznym wyścigu!

czytaj więcej »

Tour de Pologne - 5 sierpnia będą utrudnienia w ruchu drogowym!

2018-08-05

kategoria: Informacje

II etap największego polskiego wyścigu kolarskiego - 75.Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje z Tarnowskich Gór 5 sierpnia. Będzie to jak co roku dzień wielkich kolarskich emocji oraz wielu ciekawych wydarzeń. Liczyć trzeba się jednak, jak co roku, ze znacznymi ograniczeniami w ruchu drogowym, zwłaszcza że w tym roku trasa wyścigu wiedzie przez aż 10 dzielnic.

czytaj więcej »

Stroimy miasto na wyścig!

2018-08-05

kategoria: Informacje

Tarnowskie Góry zostały w minionym roku Najpiękniejszym Miastem Startowym 74. Tour de Pologne! Teraz mamy szansę powalczyć o ten tytuł ponownie!

czytaj więcej »

Tour de Pologne w Tarnowskich Górach - zmiany w rozkładach autobusów

2018-08-05

kategoria: Informacje

W niedzielę - w dniu przejazdu przez nasze miasto peletonu Tour de Pologne nastąpią przerwy w kursowaniu autobusów. Związane jest to z zamknięciem dla ruchu w godz. 14.30 - 16.30 wielu ulic. Szczegóły w załączniku.

czytaj więcej »

Błąd ludzki przyczyną zmiany trasy Tour de Pologne

2018-08-05

kategoria:

Po błyskawicznej analizie zapisu monitoringu przez służby miejskie Tarnowskich Gór okazało się, że przyczyną zmiany trasy Tour de Pologne był błąd jednego z pracowników technicznych firmy Lang Team, tzw. Marshala. Urząd Miasta ubolewa nad niedotrzymaniem warunków umowy i analizuje dalsze kroki formalno - prawne.

czytaj więcej »

Tour de Park 2018

2018-08-04

kategoria: Sport

Dzień przed startem II etapu Tour de Pologne z Tarnowskich Gór - czyli w sobotę 4 sierpnia - zapraszamy do Parku Miejskiego na wyścigi rowerowe dla dzieci i młodzieży. Zapisy prowadzone są w Referacie Sportu i Zdrowia (ul. Sienkiewicza 2 - pokój 74) do czwartku 2 sierpnia w godz. 8.15 – 15.45 oraz 03.08.2018 r. w godz.7.15 – 14.30. Telefon kontaktowy: 32 39 33 746.

czytaj więcej »

Wsparcie dla niepełnosprawnych - nabór wniosków

2018-08-03

kategoria: Informacje

19 czerwca 2018 r. Rada Miejska zatwierdziła program osłonowy wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Tarnowskich Górach na lata 2018 – 2022. Program ma na celu ułatwienie dostępu do udziału w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie dowozu do ośrodków wsparcia oraz warsztatów terapii zajęciowej, a także udzielanie wsparcia psychologicznego adresatom programu oraz umożliwienie im udziału w spotkaniach grupy samopomocowej członkom rodzin osób niepełnosprawnych. Zainteresowanych uczestnictwem w programie prosimy o kontakt z MOPS.

czytaj więcej »

Syreny dla uczczenia Powstania Warszawskiego

2018-07-31

kategoria: Informacje

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Aby uczcić ten narodowy, powstańczy zryw jutro o godz. 17.00 w 74 rocznicę wybuchu Powstania zostaną na terenie miasta uruchomione przez 3 minuty syreny alarmowe, które jednocześnie sprawdzą system ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.

czytaj więcej »

SOWA - Sowicki Obszar Wsparcia i Aktywizacji

2018-07-31

kategoria: Informacje

SOWA to nazwa unijnego projektu, który zakłada aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców dzielnicy Sowice. Dzięki rekomendacji Urzędu Miejskiego Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i ich Bliskim „Falochron” otrzymało na prowadzenie powyższego przedsięwzięcia unijne wsparcie w wysokości ponad 700 tys. zł. SOWA to projekt komplementarny do planowanej w Sowicach przez gminę rewitalizacji 11 budynków komunalnych zlokalizowanych przy ulicach: Grzybowej, Bocznej i Czarnohuckiej. Kwota o jaką się staramy na powyższe przedsięwzięcie to 8,5 mln zł.

czytaj więcej »

Dzień dla rodziny w Sowicach

2018-07-28

kategoria: Informacje

Jeśli jesteście z Sowic lub Czarnej Huty to Stowarzyszenie Prometeusz zaprasza Was w sobotę 29 lipca na Festyn rodzinny. W programie masa atrakcji dla dzieciaków i ich rodziców. Polecamy!

czytaj więcej »

TCK-owe Kino Objazdowe objedzie prawie całe miasto

2018-07-27

kategoria: Kultura

Ciepły letni wieczór na wygodnych leżakach przed srebrnym ekranem? Dlaczego nie! W tym roku kino objazdowe ponownie dotrze do najdalszych zakątków Tarnowskich Gór! Inauguracja kina zaplanowana jest na piątek 27 lipca przy budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury z filmem "La La Land". Potem w kolejne piątki i soboty odwiedzi kolejne dzielnice miasta.

czytaj więcej »

Najbliższy tydzień

Projekty unijne

Żłobek szansą na powrót do pracy

(2018-08-30)

Gmina Tarnowskie Góry w okresie od 01.09.2018 r. do 31.08.2020 r. realizuje projekt „Żłobek szansą na powrót do pracy”.

» więcej

Projekt OZE

(2018-05-28)

21 maja 2018 roku Gmina Tarnowskie Góry wraz z 10 Gminami (Gaszowice, Jejkowice, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Lelów, Lyski, Nędza, Psary, Sośnicowice oraz Tworóg) podpisała umowę partnerską dotyczącej wspólnego przygotowania i realizacji Projektu pn.:„Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich”.

» więcej

BioGalmany

(2018-05-28)

Realizacja Projektu "Dobre praktyki dla wzmacniania bioróżnorodności i aktywnej ochrony muraw galmanowych rejonu śląsko-krakowskiego - BioGalmany" dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach osi priorytetowej II - Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna.

» więcej

RODO - informacja

(2018-05-25)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), Dz.U.UE.L.2016.119.1, informujemy, że:

» więcej

„My jesteśmy przedszkolaki”

(2017-08-28)

Od 1 lipca 2017 r. w gminie Tarnowskie Góry rozpoczęła się realizacja projektu pn. ,,My jesteśmy przedszkolaki”. Głównym celem projektu jest utworzenie 119 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 5 nowych oddziałach przedszkolnych.

» więcej

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Jak co roku na tydzień przed Gwarkami na tarnogórskim Rynku zaprezentowały się orkiestry dęte. Jedenasty już Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda odbywał się w ostatni weekend (1-3.09.).
W tegorocznych przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 6 znakomitych zespołów: Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta Tarnowskie Góry Miejska Orkiestra Dęta [...]
» czytaj więcej
Festiwal odbędzie się w weekend 1 i 2 września na Rynku. Program zapowiada się co najmniej interesująco: w konkursie wystąpi sześć zespołów, w koncercie laureatów kolejne dwa oraz tancerze.
Muzyka orkiestr dętych bardzo mocno wrosła w krajobraz kulturowy Górnego Śląska, Tarnowskie Góry mają w tym bardzo duży udział. Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, [...]
» czytaj więcej
Od 52 lat w Krynicy Zdroju odbywa się, dedykowany wielkiemu polskiemu śpiewakowi, Festiwal im. Jana Kiepury. Przez te wszystkie lata, od 1967 r., pojawiali się w Krynicy artyści światowej sławy. 15 sierpnia 2018 r. na scenie wieczornego koncertu pojawił się także tarnogórski chór FRESCO. Chór wraz z Wiener Solisten Orchester, w koncercie Aria dla Krynicy, towarzyszył wspaniałym solistom: Luisowi Chapa, tenorowi nowojorskiej Metropolitan Opera, Katerinie Hebelkovej (mezzosopran), Mari Moriya (sopran) i Hubertowi Zapiórowi (baryton). Całością dyrygował Jaroslav Kyzlinka, dyrektor artystyczny Opery Narodowej w Pradze. Koncert prowadzili Elżbieta Gładysz i Maciej Miecznikowski, który szczególnie miło mówił o tarnogórskim chórze. Jego opinię potwierdziła także publiczność nagradzając wykonawców żywiołowymi brawami.
Relacja na stronie Festiwalu
» czytaj więcej
IV Konwentykiel „Ci wspaniali Ślązacy” – odbędzie się 12 sierpnia br. o godzinie 17.00 w kościele Zbawiciela na Rynku w Tarnowskich Górach. W trakcie spotkania wystąpi Jola Literska z Zespołem, która śpiewa o wielkich postaciach z historii Śląska. Pomiędzy utworami muzycznymi o wielkich m.in.: Karolu Goduli, Matce Ewie, rodzie Henckel von Donnersmarck i Korfantym opowiedzą dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki i dr Łukasz Zimnoch.
Jola Literska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, związana z Górnym Śląskiem i jego kulturą. Ostatni projekt artystki "Jola Literska Protest Songs - Pieśni Lutra" [...]
» czytaj więcej
Ciepły letni wieczór na wygodnych leżakach przed srebrnym ekranem? Dlaczego nie! W tym roku kino objazdowe ponownie dotrze do najdalszych zakątków Tarnowskich Gór! Inauguracja kina zaplanowana jest na piątek 27 lipca przy budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury z filmem "La La Land". Potem w kolejne piątki i soboty odwiedzi kolejne dzielnice miasta.
PROGRAM: 27 lipca, godz. 21.00 – Tarnogórskie Centrum Kultury (teren przy TCK)  LA LA LAND (2016) USA, musical, NAPISY Los Angeles. Pianista jazzowy (Ryan [...]
» czytaj więcej
Już w najbliższy piątek - 20 lipca na Blues w plenerze: The Deers i Makaron & Rico zaprasza Tarnogórskie Centrum Kultury. Wstęp wolny. Start pierwszego koncertu o 19.00.
Makaron & Riko - niezwykły duet bluesowy. Najbardziej rozpoznawalny wykonawca śląskiego bluesa. Marek Makaron Motyka - często występuje jako człowiek-orkiestra. [...]
» czytaj więcej
Bergfest czyli święto górnicze - jeszcze nie jako barbórka - obchodzono w Tarnowskich Górach już w końcu XVIII wieku w połowie lipca. Święta Barbara patronką górników stała się w połowie tego samego wieku także w mieście gwarków, na dodatek także w lipcu 2017 roku pogórnicze zabytki miasta wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego nawiązując do historii zapraszamy na Święto Śląska do Srebrnego Miasta nawiązujące do tego, co było, jest i będzie.
16 lipca 1784 roku w szybie Rudolphine odkryto złoża rud srebrnonośnych. Wkrótce potem na miejscu założono Królewską Kopalnię Fryderyk, uruchomiono także pierwszą w [...]
» czytaj więcej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w konkursie literackim pt. OPOWIADANIA TARNOGÓRSKIE 2018. Udział w konkursie może wziąć każdy mieszkaniec miasta i powiatu tarnogórskiego, który ukończył 16 lat. Opowiadania konkursowe muszą być tematycznie związane z Tarnowskimi Górami. Na prace czekamy od 26 marca do 7 września 2018 r. Na zwycięzców czekają 3 nagrody pieniężne oraz publikacja nagrodzonej pierwszym miejscem pracy w lokalnej prasie i na stronie internetowej Biblioteki oraz Urzędu Miejskiego.
Regulamin konkursu literackiego – Opowiadania Tarnogórskie 2018 w załączeniu poniżej
» czytaj więcej
Centrum Współczesnej Muzyki Klawesynowej im. Elżbiety Chojnackiej oraz Pałac w Rybnej zapraszają na kolejne koncerty z cyklu W hołdzie Elżbiecie Chojnackiej. Najbliższy koncert odbędzie się 8.07 (niedziela), o godzinie 18.00 i zatytułowany jest: Klawesyn współczesny wśród śpiewu, metalu, afrykańskich mlasków i innych niesamowitości. Wykonawczynią koncertu będzie Małgorzata Klajn - klawesyn, znakomita klawesynistka młodego pokolenia, laureatka wielu konkursów klawesynowych. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry i Pałacu w Rybnej.
  Realizacją dźwięku zajmie się Krzysztof Sztekmiler, koncert poprowadzi Piotr Oczkowski. Następny koncert cyklu (12.07 (czwartek), godz. 18.00) zatytułowany: Dźwięki unoszą [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Bieg Sedlaczka od piętnastu lat towarzyszy świętu naszego miasta. W tym roku na starcie tradycyjnie stanęło kilkuset uczniów tarnogórskich szkół oraz dorośli i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ścigali się w Parku Miejskim na różnych dystansach w kategoriach biegowych oraz nordic – walking.
Wyniki:   kategoria 400 m /bieg integracyjny/ (9 osób)   dziewczęta indywidualnie   1.Wiktoria Kupka 2. Agnieszka Manowska [...]
» czytaj więcej
Wydział Edukacji, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli tarnogórskich i powiatowych placówek oświatowych oraz ,,samorządowców” do udziału w XV edycji „Tarnogórskiego Biegu Sedlaczka”. Zawody odbędą się w parku miejskim przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego w czasie „Gwarków 2018” tj. w sobotę 8 września w godz. 9.30 – 13.00.
W programie zawodów oprócz konkurencji, w których udział wezmą uczniowie - sportowcy (8 kategorii), znalazł się również bieg na dystansie ok.1.000 m - [...]
» czytaj więcej
Zarząd Dróg Powiatowych informuje, że w poniedziałek 3 września rozpocznie się remont wiaduktu na ciągu ulicy Nakielskiej. To oznacza, że przez około dwa miesiące most będzie zamknięty dla ruchu (piesi będą mogli nim przechodzić).
Prowadzony przez ZDP remont polegać będzie na wymianie dylatacji czyli łączenia przęseł oraz łożysk utrzymujących konstrukcję. Z powodu prac MZKP zmieni nieco rozkłady jazdy [...]
» czytaj więcej
W niedzielę 2 września o godz. 15.00 na stadionie Gwarka rozpocznie się druga już edycja Olimpiady Przedszkoli.
Organizatorzy zapewniają, że mile widziane będą całe rodziny a zagwarantowane są nie tylko piłkarskie wrażenia! Wstęp jest wolny. ​
» czytaj więcej
5 sierpnia w Tarnowskich Górach po raz czwarty już zagości największy polski wyścig kolarski - 75.Tour de Pologne UCI World Tour. Przygotowaliśmy w tym dniu, jak co roku, szereg atrakcji. Będzie Masa Rowerowa śladami TdP, Tour de Park dla dzieciaków oraz występy na zlokalizowanej na Rynku scenie. Poczytajcie też o całym tegorocznym wyścigu!
Peleton z najlepszymi kolarzami świata wyruszy na trasę 4 sierpnia w Krakowie. Wyścig obchodzi 90 urodziny i to w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.   [...]
» czytaj więcej
Dzień przed startem II etapu Tour de Pologne z Tarnowskich Gór - czyli w sobotę 4 sierpnia - zapraszamy do Parku Miejskiego na wyścigi rowerowe dla dzieci i młodzieży. Zapisy prowadzone są w Referacie Sportu i Zdrowia (ul. Sienkiewicza 2 - pokój 74) do czwartku 2 sierpnia w godz. 8.15 – 15.45 oraz 03.08.2018 r. w godz.7.15 – 14.30. Telefon kontaktowy: 32 39 33 746.
Uwaga: rodzice/opiekunowie prawni/kuratorzy osób chętnych do wzięcia udziału w wyścigu są zobowiązani do podpisania Oświadczenia o stanie zdrowia ( załącznik poniżej) i [...]
» czytaj więcej
Młodzi pływacy z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry wzięli udział w rozgrywanych w Olsztynie oraz Oświęcimiu Mistrzostwach Polski juniorów. Zawodnicy walczyli w sumie w 25 finałach oraz wywalczyli 1 złoty i 3 srebrne medale.
W dniach 29.06.-1.07. oraz 13.07.-15.07. odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. W pierwszym terminie w Olsztynie na Mazurach rywalizowali 14-to latkowie, [...]
» czytaj więcej
- Całe życie spędzam w ruchu, pierwszy raz przebiegłem Maraton Pokoju w 1979 roku. Zimą jeżdżę na nartach, latem na rolkach, biegam też triatlony - mówi 73 letni Marek Pawlak z Tychów - najstarszy uczestnik III Tarnogórskiego Półmaratonu. Na pętli o długości ok. 5300 m zmierzyli się w tym roku zawodnicy biegnący na trzech dystansach: półmaraton, 10 km oraz Nordic Walking na odcinku jednej pętli. W sumie w imprezie udział wzięło około 500 biegaczy.
Tarnogórski Półmaraton odbył się już po raz trzeci. Impreza, tradycyjnie już przyciągnęła biegaczy z całej Polski. Do udziału w biegowej imprezie, która [...]
» czytaj więcej
Już po raz trzeci odbędzie się Tarnogórski Półmaraton. Impreza, tradycyjnie już przyciągnie biegaczy z całej Polski. Po raz kolejny w trakcie biegu wolontariusze będą rejestrować chętnych w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 10 czerwca zapisało się blisko 500 uczestników. W dniu imprezy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.
Trasa to pętla o długości  ok. 5300 m. W tym roku zawodnicy mają do wyboru trzy biegi na trzech dystansach: półmaraton, bieg towarzyszący 10 km oraz Nordic Walking na [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Tarnowskie Góry są drugim miastem, w którym Fundacja Veolia Polska w ramach wolontariatu pracowniczego zrealizowała projekt Zielone Podwórka Veolii. Pracownicy ze spółek Grupy Veolia zaangażowali się na rzecz Przedszkola nr 2 przy ul. Gruzełki z oddziałem integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych i utworzyli ogród sensoryczny.
Zielone Podwórka Veolii, to projekt realizowany w ramach prowadzonego przez Fundację Veolia Polska programu wolontariatu pracowniczego w Grupie Veolia. Założeniem akcji [...]
» czytaj więcej
„Żłobek szansą na powrót do pracy” to nazwa projektu, na który gmina Tarnowskie Góry pozyskała właśnie środki unijne. Projekt obejmie wsparciem 30 rodziców/opiekunów prawnych sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, którzy powrócili na rynek po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka lub pozostających bez pracy, którzy znaleźli pracę lub jej poszukują oraz osoby zatrudnione wychowujące dzieci do lat 3.
W ramach projektu w Oddziale II Żłobka Publicznego Nr 1 w Tarnowskich Górach przy ul. Strzybnickiej 3 zostanie utworzonych 15 nowych miejsc. W związku z powyższym do Żłobka [...]
» czytaj więcej
Do końca maja rodzice niepełnosprawnych dzieci składać mogą w Urzędzie Miejskim wnioski dotyczące dowozu dzieci do szkół lub przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019.
Przepisy w sprawie dowozu i opieki dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, wynikające z ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59). regulują [...]
» czytaj więcej
W nietypowy sposób jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili uczniowie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach. Zdecydowali się pomóc niepełnosprawnemu Bartusiowi. By pozyskać pieniądze stworzyli biało – czerwony łańcuch i poprosili lokalnych przedsiębiorców o zapłacenie za każdy jego metr symbolicznej złotówki.
- Udowodniliśmy, że bohaterstwo i patriotyzm to wartości, które choć większości z nas kojarzą się z obroną ojczyzny w trakcie działań wojennych, możliwe są do realizacji w [...]
» czytaj więcej
"Determinanty pomyślnego starzenia się w województwie śląskim" to nazwa projektu, w którym udział bierze tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wczoraj (16.04.) w Tarnogórskim Centrum Kultury zainaugurowano wydarzenie, które obejmować będzie badania lekarskie, ćwiczenia i wykłady dla studentów. Projekt realizuje Śląska Akademia Medyczna wraz z 6 uczelniami dla seniorów. - Nie starzeje się ten, kto nie na ma to czasu - mówiła prezes UTW Magdalena Latacz. Motto studentów to aktywny styl życia, a dowodem na to, że to najlepsza droga do zachowania witalności i radości życia jest fakt, że najstarszy student tarnogórskiej uczelni - pan Alfred Gediga skończy wkrótce 99 lat!
Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Czesław Marcisz. "Determinanty pomyślnego starzenia się w województwie śląskim" to projekt ministerialny realizowany przez Śląską [...]
» czytaj więcej
30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Pniowcu brało na początku kwietnia udział w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Program Euroweek jest międzynarodowym programem, mającym na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u dzieci i młodzieży poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe. Pomaga przygotować uczestników do integracji i zrozumienia obecnego świata.
Językiem komunikacji w ramach projektu jest język angielski. Uczniowie z klas 4 – 7 brali udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez obywateli Meksyku, Indonezji, Wietnamu, [...]
» czytaj więcej
12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I -III pod hasłem "Szkoła w poezji dziecięcej". Wzięli w nim udział przedstawiciele siedmiu tarnogórskich szkół.
Jury w składzie Marzena Langner, Barbara Kwas oraz Maria Łastawiecka stanęło przed trudnym wyborem najlepszych recytatorów. Okazało się, że komisja miała twardy orzech do [...]
» czytaj więcej
Szkoła Podstawowa nr 15, jak na placówkę imienia Gwarków Tarnogórskich przystało, zorganizowała Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pt. „Między nami gwarkami". Znajomość faktów z tego zakresu zarówno maluchów, jak i starszych uczniów, okazała się imponująca.
Konkurs odbywał się w dniach 26 i 27 marca i zorganizowano go w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III i  IV-VII. W szranki stanęło aż 14 ekip, które pytano m.in. o [...]
» czytaj więcej
Szkoła Podstawowa nr im. Gwarków Tarnogórskich zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pt. „Między nami Gwarkami”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VII szkół podstawowych powiatu tarnogórskiego i połączony ze spotkaniem z członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Tegoroczne święto miasta poza wieloma wydarzeniami było też okazją do wręczenia nagrody Śrybnego Gwarka. To wyróżnienie przyznawane na wniosek Izby Przemysłowo - Handlowej tarnogórskim firmom przyczyniającym się do rozwoju gospodarczego oraz promocji miasta. W tym roku nagrodę otrzymało Centrum Elektroniki Arkadiusz Wlazłowski, Rafał Wlazłowski s.j.
Firma działa od 2009 r. Zapewne wielu z nas rozpozna ją po sklepie umiejscowionym przy tarnogórskim rynku, przy wylocie ul. Tylnej. Jednak początki działalności to sklep [...]
» czytaj więcej
Równiutkie, odnowione drogi to jeden z najbardziej widocznych efektów zakończenia w Pniowcu budowania sieci kanalizacyjnej. Po blisko dwóch latach prac ponad 20 km sieci wraz z przepompownią oraz tranzytem do oczyszczalni ścieków ,,Leśna'' wraz z odtworzeniem dróg są już gotowe.
Dzięki temu do około 400 domostw wkrótce doprowadzone zostaną rury, a z szamb przestaną korzystać prawie wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Wartą około 16 mln zł inwestycję w [...]
» czytaj więcej
29 nowych miejsc postojowych (w tym dwa dla niepełnosprawnych) powstało przy ulicy Bałkańskiej. Wcześniej w miejscu parkingu był trawnik, dlatego dodatkowe wytyczone miejsca z pewnością przydadzą się mieszkańcom osiedla. Inwestycja realizowana została przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów i sfinansowana z budżetu miasta Tarnowskie Góry. Koszt zadania to 146 458 zł brutto.
Kolejny parking powstaje także przy ul. Chopina na Osadzie Jana. Trwają też prace na ul. Piernikarczyka (to inwestycja warta 1.198.291 zł brutto). Wkrótce rozpoczną się też prace [...]
» czytaj więcej
W chwili obecnej nie jest wskazany żaden wariant przebiegu drogi S11 w województwie śląskim - czytamy w piśmie skierowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do zaniepokojonych mieszkańców Strzybnicy. Wszystkie warianty trasy, gdy tylko się pojawią, będą konsultowane z mieszkańcami miasta. Urząd Miasta włączy się w organizację spotkań.
Aktualnie trwa procedura związana z wyborem projektanta dla powyższego zadania. Rozpoczęcie prac projektowych przewiduje się na III kwartał bieżącego roku. Warianty trasy zostaną [...]
» czytaj więcej
Mieszkańcy Tarnowskich Gór nie muszą już martwić się, czy i ile zapłacą za odprowadzaną z ich posesji deszczówkę. Gmina ustaliła z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, że przejmie opłaty na siebie. Miasto zapłaci za swoje drogi, swoje nieruchomości oraz mieszkalne nieruchomości tarnogórzan. Wyjątkiem będą przedsiębiorstwa, które będą musiały same ponieść koszty odprowadzania wód opadowych i roztopowych.
  - Po  wielu analizach prawnych widzimy już rozwiązanie. Ustaliliśmy z PWiK, że przygotuje dla nas kalkulację dotyczącą kosztów odprowadzania wód [...]
» czytaj więcej
Zarząd Nieruchomości Tarnogórskich spółka z o.o. ma zająć się od przyszłego roku zarządzaniem i administrowaniem gminym zasobem mieszkaniowym i lokalowym. Radni miejscy wyrazili wczoraj (19.06.) zgodę na powołanie takiego podmiotu. Dotychczas miejskim zasobem administrował wyłaniany przez gminę regularnie w przetargu podmiot. Zmiana ma na celu poprawienie efektywności zarządzania, lepszy wpływ na windykację należności czynszowych, wzmocnienie polityki remontowej w miejskich budynkach.
Spółka w 100 procentach będzie własnością gminy. Jej zadaniem będzie realizacja zleceń gminy Tarnowskie Góry w przedmiocie utrzymania i gospodarowania gminnym zasobem [...]
» czytaj więcej
Przez osiemnaście lat pełnił funkcję prezesa tarnogórskiej Izby Przemysłowo - Handlowej. Teraz Klaudiusz Siwiec postanowił - jak mówi - oddać pałeczkę młodszym. Dziś (18.06.) podziękował współpracownikom, samorządowcom i prezesom firm, które zrzesza organizacja. Przez Burmistrza Miasta, za odważne i opiniodawcze spojrzenie na relacje środowiska gospodarczego ze społeczeństwem, uhonorowany został Srebrnym Skrzydłem.
„Jest człowiekiem, który oprócz spraw zawodowych poświęca się działalności społecznej i charytatywnej. Jest osobą cenioną w środowisku tarnogórskich [...]
» czytaj więcej
Dobra informacja dla mieszkańców korzystających z przejazdu i przejścia pieszego pod wiaduktem na ul. Fabrycznej! Gmina Tarnowskie Góry w porozumieniu z PKP Polskie linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach wykonała odtworzenie istniejącej sieci oświetlenia ulicznego. W ramach prowadzonych robót wymienione zostały cztery uszkodzone oprawy oświetleniowe oraz kabel zasilający.
- Z uwagi na brak pobocza oraz brak wydzielonego pasa ruchu pieszych wykonana modernizacja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia pod wiaduktem - mówi [...]
» czytaj więcej
Kilka dni temu na ul. Niedziałkowskiego oraz w obrębie skrzyżowania ul. Niedziałkowskiego z ul. Repecką w Tarnowskich Górach pojawiło się nowe oznakowanie. - Z uwagi na liczne kolizje drogowe w tym rejonie, konieczne było uporządkowanie oznakowania i wprowadzenie nowych rozwiązań - mówi Joanna Czyżewska, kierownik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.
Zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową oraz zatwierdzonym projektem zmiany organizacji ruchu ustawione zostały dwa aktywne znaki STOP, które zasilane są energią słoneczną. [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej - Curie w Gliwicach zaprasza tarnogórzanki po raz kolejny na bezpłatną cyfrową mammografię. Z badania skorzystać mogą ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus stanie na tarnogórskim Rynku 13, 14 i 16 sierpnia w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz 17 i 20 sierpnia w godzinach od 8.30 do 15.30. Szczegóły na załączonym plakacie.
» czytaj więcej
Po raz drugi Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego poświęcono zdrowiu - tym razem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W sobotę 16 czerwca do Ratusza zawitali rodzice ze swoimi pociechami, by wziąć udział w badaniach oraz zaczerpnąć porad ekspertów w ramach „Recepty na zdrowie dla dzieci”.
Dobra zabawa, porady ekspertów, wspólne przygotowywanie zdrowych potraw służyć miały w tym dniu jednemu celowi - wyrabianiu prozdrowotnych zachowań. Rodzice mogli więc [...]
» czytaj więcej
W najbliższy weekend zapraszamy Was po raz kolejny na Dzień Otwarty Urzędu Miejskiego, poświęcony zdrowiu - tym razem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W tym dniu - w sobotę 16 czerwca możecie przyjść do Ratusza ze swoimi pociechami na wykłady i badania w ramach „Recepty na zdrowie dla dzieci”.
Dowiecie się dużo o zdrowej diecie, zaburzeniach odżywiania, wadach postawy u najmłodszych, alergiach i używkach. W planie także m.in.: zdrowe gotowanie razem z dziećmi, tor [...]
» czytaj więcej
W związku z realizacją „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Tarnowskie Góry” skierowanego do dziewcząt urodzonych w 2005r. i zameldowanych w Tarnowskich Górach Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów dziewczynek uprawnionych do szczepień na spotkanie edukacyjno-informacyjne z ekspertem w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Spotkanie odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury.
Realizatorem programu są Usługi Medyczne „Śródmieście” Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach. Program szczepień jest w całości finansowany z budżetu miasta [...]
» czytaj więcej
Skwer rekreacyjno - wypoczynkowy za 500 tys. zł, Strefa Ruchu warta 640 tys. zł, rewitalizacja budynków komunalnych przy Zagórskiej, termomodernizacja SP 13, położenie nakładki na części ulicy Kościelnej, kolejne prace w budynku UKS Strzybnica to najważniejsze inwestycje w Strzybnicy, jakie miasto zrealizuje w tym roku. Na kolejnym ze spotkań Rad Dzielnic rozmawiano o miejskich inwestycjach, remontach dróg, strzybnickim targowisku oraz planowanej przez rząd budowie drogi S-11. Kolejne spotkanie w poniedziałek (16.04.) w Starych Tarnowicach (SP nr 15), o godz. 17.00.
- Skwer rekreacyjno - wypoczynkowy oraz Strefa Ruchu to dwie inwestycje, jakie w ramach budżetu partycypacyjnego miasto zrealizuje w tym roku. Mieliśmy poślizg ze Strefą Ruchu, nie udało [...]
» czytaj więcej
Burmistrz Tarnowskich Gór ogłasza konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego określonego – organizacja półkolonii w okresie wakacji w tarnogórskiej hali sportowej
Wszystkie szczegóły konkursu w załącznikach. 
» czytaj więcej
Burmistrz Tarnowskich Górach ogłasza konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego określonego – organizacja półkolonii w mieście w ramach „Akcji Lato”.
» czytaj więcej
Burmistrz Tarnowskich Górach ogłasza konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego określonego – organizacja rodzinnych imprez o charakterze profilaktycznym.
» czytaj więcej
Burmistrz Miasta ogłasza konkurs ofert na wybór realizatora w 2018r. programu polityki zdrowotnej pn.: „Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjalnych, zlokalizowanych na terenie Miasta Tarnowskie Góry na lata 2015-2018”. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
Miasto przyznało na 2018 rok organizacjom pozarządowym 236 tys. zł na siedem zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa.
Najwięcej, bo ponad 210 tys. otrzyma Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, które na organizację letnich pociągów turystycznych na trasie Miasteczko [...]
» czytaj więcej
Tarnogórski Urząd Miejski objął honorowym patronatem IV edycję programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, prowadzoną przez Tesco. Tym samym zachęcamy aktywnych mieszkańców i organizacje społeczne do działania na rzecz najbliższego otoczenia.
Jesteście organizacją pozarządową, spółdzielnią socjalną, instytucją publiczną lub grupą mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności? Macie [...]
» czytaj więcej
Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim Falochron informuje o rozpoczęciu naboru uczestników do „Programu Wzmacniania Rodziny”. Program finansowany jest ze środków Gminy Tarnowskie Góry.
Do udziału w programie zapraszamy rodziny zamieszkujące Tarnowskie Góry z dziećmi w wieku 10-14 lat. Jeśli trudno Ci porozumieć się ze swoim dorastającym dzieckiem i stwarza ono [...]
» czytaj więcej
Burmistrz Miasta ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach Celu Operacyjnego Nr 2: Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi – program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” .
» czytaj więcej
Pomagają, integrują mieszkańców, mobilizują do aktywnego spędzania czasu i udziału w życiu publicznym, swoimi pomysłami i działaniami uzupełniają prace samorządu. W Tarnowskich Górach jest ich ponad 100. Organizacje pozarządowe – bo o nich mowa, a konkretnie ich przedstawiciele przybyli 13 grudnia do Pałacu w Rybnej na doroczne spotkanie świąteczne.
Organizacje pozarządowe są dla samorządu ważnym partnerem w realizacji zadań publicznych. W 2015 roku Urząd Miejski zlecił im wykonanie około 140 przedsięwzięć – zarówno [...]
» czytaj więcej
Dzięki Stowarzyszeniu Trasy Rowerowe Tarnowskie Góry mają znakomitą, bo liczącą ponad 20 kilometrów, sieć tras rowerowych. Przy biegnących po parkach, lasach, polach, ale i śródmieściu miasta trasach pojawiły się niedawno tablice informacyjne z opisami m.in. zabytków. Tablic jest wiele, bo w naszym mieście jest co zwiedzać:)
» czytaj więcej
17 września, w 76. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, w Tarnowskich Górach obchodzono Dzień Sybiraka. To dzień narodowej pamięci o obywatelach polskich deportowanych na Syberię, do Kazachstanu i północnej Rosji.
Uroczystości, tradycyjnie już, rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Józefa Robotnika. Po mszy na cmentarzu parafialnym złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową [...]
» czytaj więcej
W 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej tradycyjnie już obchodzono w Tarnowskich Górach Dzień Kombatanta.
W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiono z tej okazji mszę świętą. Po mszy przedstawiciele władz miasta, reprezentanci organizacji wojskowych, sybirackich oraz [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
OBWIESZCZENIE REGIONALNEGO DYREKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA W KATOWICACH WOOŚ.442.2.2016.EJ.6 z czerwca 2018 roku Stosownie do art. 119 ust. 1, art. 33 ust. 1, art. 34, art. 35 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1405 ze zm.), w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie transgranicznej oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. „Nowe źródło energii jądrowej w miejscowości Dukovany”, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach podaje do publicznej wiadomości następujące informacje: 1. Strona polska otrzymała powiadomienie o planowanej otwartej debacie publicznej przedsięwzięcia pn. „Nowe źródło energii jądrowej w miejscowości Dukovany”. 2. Otwarta debata publiczna organizowana jest przez stronę czeską i odbędzie się dniu 19.06.2018 r. o godz. 12:00 3. Debata odbędzie się na: Stadionie Zimowym Miasta Trzebicza [Zimní stadion města Třebíče] ul. Kateřiny z Valdštejna 1 674 01 Třebíč, Republika Czeska 4. Ogłaszający zapewni udział w debacie publicznej podmiotu, który opracował dokumentację na temat wpływu zamierzenia na środowisko. 5. Informujemy, że debata odbywać się będzie w języku czeskim. Organizator zapewniamy tłumaczenie symultaniczne słuchawkowe z/na j. niemiecki, j. polski i j. węgierski. Słuchawki będzie można wypożyczyć za zwrotną kaucją w wysokości 500 CZK/20 euro. Wywieszono w terminie: od ………………………. do ………………………. Pieczęć urzędu …………
WOOŚ.442.2.2016.EJ.6  z   czerwca 2018 roku
» czytaj więcej
Minister Inwestycji i Rozwoju zawiadamia o wydanej decyzji dla Operatora Gazociągów Przemysłowych Gaz - System S.A. Szczegóły w załączniku.
» czytaj więcej
Biuro Rady Miejskiej informuje, że XLVIII sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach odbędzie się 31 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00, w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza.
Program w załączniku. 
» czytaj więcej
Wydział Ochrony Środowiska przypomina wszystkim użytkownikom wyrobów zawierających azbest o obowiązku corocznego przedkładania „Informacji o wyrobach zawierających azbest”. Termin przedkładania w/w informacji mija 31 stycznia.
  Do 31 stycznia informację należy złożyć odpowiednio: - Burmistrzowi Miasta – osoby fizyczne , - Marszałkowi Województwa – pozostali użytkownicy. [...]
» czytaj więcej
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na całym obszarze naszego województwa od godz. 18.00 11 stycznia do godz. 3.00 12 stycznia z dużym (80-procentowym) prawdopdobieństwem wystąpią słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.
» czytaj więcej
W związku z prowadzonymi przy budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza pracami budowlanymi wystąpiła awaria sieci teleinformatycznej. W związku z powyższym do czasu usunięcia awarii nie można chwilowo dodzwonić się do naszego urzędu. Za utrudnienia przepraszamy.
» czytaj więcej
10 i 11 listopada, jak co roku zapraszamy na obchody Święta Niepodległości. Rozpoczynamy tradycyjnie capstrzykiem na Cmentarzu Wojennym. 11 listopada w kościele pw. Apostołów [...]
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie
3 dni wspaniałej zabawy, koncerty gwiazd - m.in. Raya Wilsona z Genesis, Sylwii Grzeszczak, Kasi Kowalskiej, O.S.T.R., Natalii Nykiel, Ani Dąbrowskiej, Freli, Sound’n’Grace; barwny gwarkowski pochód z 2 tysiącami uczestników, wystawy, prelekcje, bieg Sedlaczka, zlot foodtrucków, akcja „Stop udarom”, przedstawienia dla najmłodszych i co najważniejsze - fantastyczna tarnogórska publiczność, na którą zawsze możemy liczyć. Gwarki 2018 przeszły już do historii. Zobaczcie fotograficzną relację ze święta miasta. Więcej zdjęć znajdziecie na miejskim profilu FB.
» czytaj więcej
Już po raz 6 - jak zawsze w trzecią sobotę września, w Tarnowskich Górach odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zapraszamy 15 września na Rynek! Piękne stare pojazdy pojawią się tu między 9.00 a 10.30 rano, a później po rajdzie sprawnościowym wrócą do centrum miasta na godzinę 15.00.
Tegoroczna edycja będzie etapem klasyfikacyjnym Mistrzostw Okręgu Śląskiego w dwóch kategoriach pojazdów zabytkowych: rok produkcji do 1960 i rok produkcji po 1960. [...]
» czytaj więcej
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, dzięki któremu województwo śląskie może od roku chwalić się pierwszym wpisem na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, otrzymało prestiżowe wyróżnienie w konkursie "Marka Śląskie. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 1 września, na terenie obiektu widowiskowo-sportowego „Arena Gliwice”, podczas 24. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Na uroczystą galę przybyło blisko 600 osób - reprezentanci róznych instytucji, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele świata nauki, edukacji, medycyny, sportu i [...]
» czytaj więcej
Jedenaście par otrzymało dziś (4.09.) z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha, nadane przez Prezydenta RP, Medale z różą za długoletnie pożycie małżeńskie.
Złote gody w magistracie świętowali: Lidia i Tadeusz Bochnowie, Lidia i Stanisław Banasikowie, Adelajda i Rajner Rzychonowie, Teresa i Norbert Paruzlowie, Karin i Edward Baronowie, Henryka [...]
» czytaj więcej
Od 3 do 7 września (czyli od poniedziałku do piątku) można zgłaszać wnioski do przyszłorocznego Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tarnowskie Góry na rok 2019. Pula środków w tym roku wyniesie 750 000 zł, a pieniądze zostaną podzielone na trzy równe części - po 250 000 zł każda.
Zgodnie z nowymi zasadami miasto podzielone jest na 3 rejony. W jednym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego w jednym rejonie może być zrealizowane tylko jedno zadanie. W przypadku [...]
» czytaj więcej
Na cmentarzu parafialnym w Strzybnicy odsłonięto dziś (2.09.) i poświęcono odnowiony zbiorowy grób kilkunastu Polaków, rozstrzelanych przez Niemców we wrześniu 1939 r. w lesie pod Pniowcem. Wcześniej w strzybnickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej odprawiono mszę świętą w ich intencji. - Przy grobie tych, którzy bohatersko poświęcili życie za Ojczyznę pamiętajmy słowa papieża Jana Pawła II, że wolność nie jest dana na zawsze, musimy każdego dnia o nią dbać - mówił burmistrz Arkadiusz Czech.
Rozstrzelani w lesie przy drodze ze Strzybnicy do Pniowca, powstańcy śląscy i harcerze, zostali pogrzebani najpierw w uprzednio wykopanych przez siebie dołach, w miejscu egzekucji. Miejsce [...]
» czytaj więcej
Zarząd Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii zaprasza do konsultacji społecznych projektu programu działań strategicznych Metropolii do roku 2022. Spotkanie dla mieszkanców podregionu bytomskiego, czyli naszego, odbędzie się we wtorek (28.08) o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Bytomiu (ul. Parkowa 2). Zapraszamy!
Projekt strategii wraz z wnioskiem uwag:  [...]
» czytaj więcej
Z okazji 38. Rocznicy wybuchu strajku w FAZOS-ie, pierwszego na Górnym Śląsku strajku „solidarnościowego” na Ratuszu odsłonięto dziś tablicę pamiątkową, posadzono dąb, zakopano kapsułę czasu, otwarto wystawę fotografii, a na Rynku odbył się koncert i uroczystość z udziałem gości z całego kraju.
Strajk w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos w Tarnowskich Górach, w którym obok postulatów płacowych i socjalnych, zostały wyartykułowane żądania [...]
» czytaj więcej
Dziś (10.08.) nadal upał (od 30 do 34 stopni C), a na dodatek prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem. Do północy trwa zagrożenie burzami z opadami deszczu od 30 do 40 mm (lokalnie do 50 mm) wraz z porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Uważajcie na siebie!
» czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 wszystkie

Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook